Informacje o nas

 

Witamy na naszej stronie.

Firma Las i Ogród z Mielca jest firmą rodzinną. Właścicielami są Joanna i Stanisław Wojciechowscy. Została założona w roku 1990 i od początku zajmowała się sprzedażą maszyn i urządzeń ogrodniczych oraz leśnych firmy Husqvarna, jak również ich serwisowaniem.

Wybór branży nie był przypadkiem. Współwłaściciel Stanisław Wojciechowski jest z wykształcenia leśnikiem, stąd zainteresowanie marką Husqvarna, w tamtych latach znaną w Polsce głównie z powodu używanych w lasach państwowych pilarek spalinowych.

Z czasem oferta firmy zaczęła się powiększać o produkty innych znanych marek jak Honda czy Karcher. Rozwój zaowocował też powstaniem bliźniaczej firmy – spółki Pollas działającej na terenie Stalowej Woli. W roku 2009 ukończono budowę nowej siedziby w Mielcu, co umożliwiło dalszy rozwój. Swoją ofertę postanowiliśmy poszerzyć o profesjonalne maszyny komunalne. Podjęta została decyzja o rozpoczęciu współpracy z marką Kubota. Od 2011 posiadamy w swojej ofercie kosiarki i traktory komunalne Kubota.

Ponad 25 lat doświadczeń sprawia, że naszym klientom możemy doradzić, jaki sprzęt jest optymalny dla ich potrzeb, zaproponować korzystne finansowanie oraz zapewnić fachową obsługę.